English

Zbardhet vendimi, efektivët e policisë pa pushime verore deri më 15 shtator

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një urdhër i ri nga drejtori i Policisë së Shtetit ka anuluar pushimet verore të efektivëve të policisë deri më 15 shtator.

- Advertisement -

Qëllimi kryesor i këtij urdhri është të sigurohet një prani e shtuar e policisë në terren për të menaxhuar dhe garantuar sigurinë publike në një periudhë kur fluksi i turistëve dhe aktiviteteve rritet ndjeshëm.

Kjo masë pritet të ndihmojë në përmirësimin e menaxhimit të situatave të emergjencës gjatë muajve të verës.

Efektivët e policisë do të jenë të angazhuar me patrullimin e zonave turistike, kontrollin e trafikut, dhe garantimin e sigurisë në evente të ndryshme publike.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?