English

Eksperti i IT-së kërkon dëmshpërblim për daljen e të dhënave të tij personale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i IT-së, Besmir Semanaj thotë se do të kërkojë dëmshpërblim për daljen e të dhënave të tij personale, por edhe të familjarëve.

- Advertisement -

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Semanaj u shpreh se duhet t’i kërkojmë llogari institucioneve, pas publikimit të të dhënave nga hakerat iranianë.

“Personalisht, për të dhënat e mira personale kam bërë një kërkesë zyrtare pranë Komisionit për mbrojtjen e këtyre të dhënave. Kam marrë një përgjigje që nuk është përgjigje.

Nga ana tjetër, unë do përpiqem, do mundohem, meqë ankesa është personale, që ta çoj në organet ligjzbatuese dhe në gjykatë dhe t’i kërkoj dëmshpërblim për të dhënat e mia dhe të familjarëve të mi, që janë publike. Kjo duhet të jetë qasja, t’i kërkojmë llogari institucioneve”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×