Eksperti rrugor tregon si janë përplasur 5 mjete në autostradë, shkak ambulanca

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i sigurisë rrugore, Mamir Hodo thotë se nuk respektohet distanca e sigurisë ndërmjet automjeteve, veçanërisht në autostrada.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Hodo tregoi një rast, ku për shkak të mos ruajtjes së distancës, në autostradë u përplasen 5  mjete, përfshirë edhe një ambulancë.

“Më thënë të drejtën, në aktet e ekspertimit autoteknik që kemi bërë,  në shumë aksidente na ka ndodhur për arsye të mos ruajtjes së distancës së sigurisë. Nëse do të marr një shembull, që është, po themi se po qarkullojmë me 100 km/h, këtë distancë do ta pjesëtojmë me 10 dhe do ta ngremë në katror. Me mjetin që je para, duhet të jesh 100 metra larg.

- Advertisement -

Nëse mjeti nuk mban distancën e përcaktuar me mjetin pararendës, veçanërisht kjo ndodh në autostrada. Na kanë rastisur deri në 5 mjete. Midis tyre edhe ambulanca e ndërhyrjes së shpejtë. Është bërë subjekt i kësaj problematike, ambulanca. Ambulanca ka goditur dhe pastaj mjetet e tjera kanë goditur ambulancën”, theksoi ai.

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×