English

EMRI| Aksident i trefishtë në Sarandë, plagoset 30-vjeçarja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident i trefishtë është regjistruar paraditen e së shtunës në afërsi të fshatit Shijan, në rrugën që lidh Delvinën dhe Sarandën.

- Advertisement -

Një fuoristrafë tip “Range Rover” me drejtues shtetasin Mariglen Hysa, 24 vjeç, banues në Angli është përplasur  me automjetin “Mercedes-Benz” me drejtues shtetasin Silgen Muçaj, 34 vjeç dhe me mjetin e transportit të mbetjeve me drejtues shtetasin Alfred Balili, 54 vjeç.

Si pasojë e kasidentit ka mbetur e plagosur Era Beqiraj, 30 vjeç banore e Fierit, e cila ndodhej në mjetin tip Benz. Për rrjedhojë ajo është dërguar në urgjencën e spitalit të Sarandës ku po merr ndihmën  e parë mjekësore.

Sipas bluzave të bardha e lënduara është jashtë rrezikut për jetën. Policia është në vendngjarje dhe po heton për të përcaktuar shkaqet e aksidentit ndërsa bën me dije se drejtuesit e mjeteve të përshira në aksident kanë rezultuar të pastër nga testi i alkoolit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?