English

Engjëll Agaçi paraqitet në SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pasditen e së premtes dhe jashtë orarit zyrtar të punës, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Engjëll Agaçi u paraqit në Prokurorinë e Posaçme, SPAK. Vetë Agaçi refuzoi të komentojë se për çfarë u pyet nga prokurorët, ndërkohë që të njëjtin qëndrim refuzues për koment mbajti edhe SPAK.

- Advertisement -

Ndaj zyrtarit të lartë të Kryeministrisë ka të paktën dy padi në Prokurorinë e Posaçme të dorëzuara nga Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë. Opozita e akuzon zotin Agaçi si një prej personave kyç në çështjen e inceneratorëve.

Engëll Agaçi ishte gjithashtu një prej zyrtarëve të lartë të thirrur në Komisionin e Posaçëm Hetimor Parlamentar për Inceneratorët, ku dëshmoi përpara deputetëve për procedurat ku ai është përfshirë.

Gjithsesi, nga Prokuroria e Posaçme pritet të bëhet më shumë transparencë për arsyen e marrjes në pyetje të Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Ministrave.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×