English

Erdogan thirrje Perëndimit: Rrisni presionin ndaj Izraelit, të pranojë armëpushimin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se mirëpret pranimin e armëpushimit nga Hamasi dhe shpreson që Izraeli të bëjë të njëjtën gjë.

- Advertisement -

Ai gjithashtu u ka bërë thirrje vendeve perëndimore që të rrisin presionin ndaj Izraelit.

“Ne e mirëpresim deklaratën e Hamasit se ata pranuan armëpushimin me sugjerimin tonë. Tani, Izraeli duhet të ndërmarrë të njëjtin hap”, tha ai.

Një zyrtar izraelit ka thënë se armëpushimi “do të duket të jetë një mashtrim që synon ta bëjë Izraelin të duket si pala që refuzon një marrëveshje”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?