Erzen Breçani tregon si e nxori agresorin e Berishës nga turma: Donin ta godisnin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Erzen Breçani, ish-zyrtar policie tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se si kishte mundur të shpëtonte nga turma Gert Shehun agresorin e Sali Berishës pak momente pas sulmit.

Breçani u shpreh se turma i ishte bindur dhe ja kishte besuar agresorin atij, që ta dorëzonte në polici.

Ai tregoi se vetë Berisha kishte ndërhyrë që i riu të mos goditej më, ndërsa rrëfeu se gjatë kalimit në trotuar për tek selia e PD i ishte dashur ta mbronte me trup 31-vjeçarin nga goditjet.

- Advertisement -

“Isha 10-15 metra larg doktorit nën shoqërinë e 2 ish-oficerëve të policë, kur dëgjova që u godit. Afrohem dhe shoh që po godisnin. M’u bindën dhe ndaluan përdorimin e forcës për ta neutralizuar dhe ma besuan. E kisha të pamundur ta fusja në turmë, ndaj vazhdova rrugën në trotuar për në selinë e PD. Kam vazhduar rrugë në trotuar, janë afrua shumë njerëz për ta goditur por nuk i kam lejuar. Ishte fat për të që unë isha aty. Goditjet që mori në kokë në trotuar mund të ishin fatale për të. Duhet të dilja te Rruga e Elbasanit për t’ia dorëzuar policisë në një kohë që nuk ishte i prangosur. Kanë qenë me mua edhe oficeri i gardës dhe truproja i doktori”, tregoi Breçani.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

TË FUNDIT

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×