English

Europiani i minifutbollit për priftërinj, Shkodra mirëpret kompeticionin me 17 ekipe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shkodra mirëpret për herë të parë kampionatin evropian të minifutbollit për priftërinj, një kompeticion i cili do të zgjasë për 4 ditë me radhë.

- Advertisement -

17 ekipe kombëtare nga e gjithë Evropa do të garojnë me njëri-tjetrin, ku në fund do të shpallet dhe fituesi. Të gjitha përballjet do të luhen në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, një impiant i cili plotëson të gjitha kriteret e kërkuara.

Drejtimi i ekipi kuqezi i është besuar një emri të njohur të futbollit shqiptar, Armando Cungu, ndërsa eventi pritet të ndiqet me shumë interes nga tifozët shkodranë.

Njëri prej organizatorëve të këtij kampionati Evropian, Dom Mark Shtjefni e ka cilësuar një event të veçantë, ndërsa fton edhe publikun shkodran.

Sinkron: Dom Mark Shtjefni-Organizator

Bashkia Shkodër së bashku me Kishën Katolike dhe FSHF janë institucionet të cilat kanë garantuar mbarëvajtjen e këtij kompeticioni, i cili përveç futbollit do të promovjë dhe turizmin për vendin tonë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?