English

“Familja dhuroi zemrën e 15-vjeçarit që vdiq, shpëtoi 1 jetë”, emocionon mjeku

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bedri Ramadani është një mjek i suksesshëm shqiptar në Gjermani, i cili punon si kardiokirurg.

- Advertisement -

Që prej vitit 2019 ai ka kryer 53 transplante zemre kurse Klinika e Kardiokirurgjise ne Düsseldorf, ku ai punon, prej vitit 2010 i ka kryer 300 transplante në zemër.

Në një intervistë për emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania ai tregoi historin  e një familjeje që kishte vendosur të dhuronte zemrën e fëmijës së tyre 15-vjeçar i cili kishte ndërruar jetë.

“Para dy javësh kam tansplantuar zemrën e një 15-vjeçari që ka ndërruar jetë në një aksident dhe familja ka pranuar të japë zemrën e  tij. Ky është një akt shumë human, më madhori që ekzistoi, të vendosësh të dhurosh zemrën e një fëmijë për të shpëtuar një jetë. Të gjithë duhet të sensibilizohen  se të shpëtosh një jetë është  një akt madhor”, tha mjeku.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?