Ferhati zbulon megaoperacionin në kohë reale: Janë zbardhur disa vrasje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia ka zbardhur disa ngjarje të rënda kriminale si atentate dhe vrasje.

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati tha për “Now me Erla Mëhillin” se operacioni po zhvillohet në disa qytete, ndër to në Lushnjë dhe Elbasan.

Ferhati tha se ngjarjet janë zbardhur pas arrestimit të një personi në kërkim për grabitje. Ky i fundit ka pranuar të bashkëpunojë me uniformat blu për të rrëfyer disa krime.

- Advertisement -

Sipas tij deri më tani disa janë të ndaluar, ndërsa të enjten pritet të jepen detaje më të hollësishme.

“Aktualisht policia po ushtron kontrolle dhe ka disa të ndaluar në qytetet Lushnjë dhe Elbasan që i kam të konfirmuara. Është një operacion vijim, unë kam informacion edhe më të detajuar, por s’do të doja që të cenoja sekretin hetimor. Është një operacion që është zbardhur me një person që ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë. Nuk është një hetim nga Prokuroria e Posaçme anti-korrupsion, SPAK. Është një hetim nga policia e kryeqytetit dhe prokuroria e kryeqytetit me disa prokurori në rrethe. Është e lidhur me një ngjarje që ka ndodhur në Tiranë, grabitje, pak muaj më parë dhe personat e implikuar në këtë grabitje kanë zbardhur ngjarje shumë të rënda kriminale,” – u shpreh Ferhati.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...

TË FUNDIT

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh pranimin e Stokholmit në aleancën ushtarake perëndimore të NATO-s, tha ministri i...

Dita e Çlirimit, Begaj uron shqiptarët: Nderim përjetë atyre që na dhuruan lirinë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka uruar shqiptarët për ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazi-fashistë. Përmes një reagimi në Facebook, Begaj shpreh nderim...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×