English

FOTO| Shpallet kompania fituese e projektit për stadiumin “Flamurtari” në Vlorë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është mbajtur këtë të shtunë në Vlorë, konkursi ndërkombëtar për projektin e stadiumit të ri “Flamurtari”.

- Advertisement -

Fitues u shpall studioja belge XDGA në bashkëpunim me CMA Ltd. + Bollinger&Grohman Sarl.

Në gazrë ishin 3 studio prestigjioze të arkitekturës bashkëkohore: FUKSAS (Itali), OPPENHEIM Arkitekturë (SHBA & Zvicër) dhe XDGA (Belgjikë).

Përmes një reagimi në facebook ka reaguar dhe kryeministri Rama i cili nnënvizon se ambicia e qeverisë së tij është krijimi i modeleve të reja, ku stadiumet e qyteteve mund të bëhen motorë zhvillimi ekonomik dhe social.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?