English

FOTO/ Ushtria nis evakuimet në Obot të Shkodrës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Obot të Shkodrës ushtria po evakuon banorët. Siç shihet në fotot e siguruar nga Euronews Albania shihet se ata i kanë marrë banorët me automjetet e ushtrisë.

- Advertisement -

Kjo ndërhyrje e ushtrisë vjen për shkak të situatës së përmbytjeve në qytetin verior si pasojë e reshjeve të shiut.

Situata më problematike për shkak të motit mbetet në Shkodër.

Nënkryetari i Bashkisë së Shkodrës, Tonin Dedaj pak më parë, në një intervistë për Euronews Alnania nënvizoi se deri tani janë evakuuar 30 familje dhe në total janë 482 familje të rrethuara nga uji.

Ndërkohë, probleme ka pasur dhe në zonën e ish-Kënetës në Durrës, ku uji ka përmbytur katet e para të disa banesave.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?