English

“Francezët panë lojtarët shqiptarë”-Hajrizi: Mund të ‘trokasin’ në ‘dyert’ e tyre

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Selam Hajrizi është shprehur se Kombëtarja shqiptare është komentuar me nota shumë pozitive në mediat franceze gjatë këtyre ndeshjeve në Euro 2024.

- Advertisement -

Në një lidhje nga Franca për Euronews Albania, Hajrizi tha se disa nga agjentët francezë të Futbollit kanë pikasur disa lojtarë shqiptarë dhe sipas tij, ata mund të ‘trokasin në dyert e tyre’ për t’i bërë pjesë të ekipeve në Francë.

Sipas Hajrizit, edhe trajneri Sylvinho është paraqitur si një hero në mediat franceze, teksa shtoi se Qazim Laçi dhe Nedim Bajrami me golat e tyre janë komentuar shumë pozitivisht në mediat atje.

“Mediat franceze kanë folur për një ekip të shkëlqyer të Shqipërisë, sidomos barazimi ndaj Kroacisë. Sylvinho edhe pse nuk ka qenë një trajner për një kohë të gjatë në Lion, ai është paraqitur si hero në Francë.

Shqipëria ka lënë një imazh pozitiv te mediat franceze dhe agjentët francezë jam i bindur se në kampionate të tilla, jam i bindur se agjentët francezë kanë parë disa futbollistë shqiptarë dhe nuk jam i befasuar nëse ata do të vijnë të trokasin në dyert e këtyre futbollistëve.

Përshembull Laçi mund të jetë një lojtar që do i interesojë klubeve franceze. Performanca e Strakoshës ka qenë e shkëlqyer. Goli i Bajramit ishte historik duke u paraqitur si goli më i shpejtë në historinë e Europianit. Kanë folur edhe mediat franceze”, tha Hajrizi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?