English

“Gafa e pafalshme e Sylvinios” Dhuli “godet” trajnerin e kombëtares: Gjasula dhe…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Skerdjan Dhuli ishte këtë të diel i ftuar në “Review” në Euronews Albania ku tha se trajneri i kombëtares ka bërë gafë duke mos futur në fushë futbollistë si Gjasula dhe Çikalleshi të cilët sakrifikohen për ekipin.

- Advertisement -

Ai tha se Broja nuk e ka këtë veçori, ai di të bëjë gola, por jo përballë një skuadre si Italia që ka një mbrojtje thuajse perfektë.

“Pra ti nuk shikon asnjë mesfushor. Këtu është gabim trashanik i Silvinjos. Ka Qazim Laçin që në fushë është lojtar shumë i fortë, ka Klaus Gjasulën që fizikisht është shumë i fortë. Luan me kampionatin gjerman, ka shumë eksperiencë.

Ka gjithashtu Abrashin i cili e njeh dhe për mua duhet të ishte Çikalleshi dhe ndoshta edhe Uzuni, pavarësisht se në Kombëtare ka qenë jo në gjendjen e Uzunit të ekipit. Çikalleshi ka veçorinë që sakrifikohet për ekipin, gjë që Broja nuk e ka”,-tha Dhuli.

LEXONI GJITHASHTU:

7 COMMENTS

 1. Si ka mundesi qe ju amatoret e futbollit te beni vrejtje per profesor Silvinion.
  Po cfar prisnit ju te mundnit Italine.
  Falemderoni italianet qe nuk luajten me pjesen e dyte , se mund te na benin edhe 3 gola te tjere!

 2. Si ka mundesi qe ju amatoret e futbollit te beni vrejtje per profesor Silvinion.
  Po cfar prisnit ju te mundnit Italine.
  Falemderoni italianet qe nuk luajten me pjesen e dyte , se mund te na benin edhe 3 gola te tjere!

 3. Ne pjese e ppare pas berjes se golit ng a ekimi jone u hutua dhe u kthye me 5 lojtar ne mbroojtje dhe 4 mesfushor dhe i vetem Broja nuk mori asnjetop por vinte rrotull dhe smori as nje top ne kemben e tije.Pjsa e dyte si duket tajjneri ndrroj taktike dhe doli dhe loja jone.ne pjesen e pare hutimi i tanve beri qe ne asnjeher su afruam te vija 16 e Italis.Loojtaret italian ne pjesen e dyte u lodhen dhe dhe patem mundesi dhe te barazojm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?