English

Garat e Kupës së Botës në ski, kreu i federatës tregon objektivin për Shqipërinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Thimi Samarxhi raportoi nga Italia ku po zhvillohet gara e Kupës së Botës në ski, ku garon edhe përfaqësuesja e Shqipërisë Lara Colturi, e cila raundin e parë e mbylli e 20.

- Advertisement -

Kreu i Federatës së Skive, Elvis Doçi tha në një intervistë për Euronews Albania se Lara u rendit e 20-ta në këtë raund, por objektivi është që përfaqësuesja e Shqipërisë të dalë në top 30.

“Kush del në top 30 merr pikë botërore se këto pikë mblidhen. Lara na mësoi me vende shumë të mira, 9, 10, 13, por duhet të jemi realistë. Është edhe një garë tjetër dhe Lara na ka mësuar se është një atlete botërore dhe do na bëjë krenarë”,  tha Doçi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?