English

Gati qendrat shëndetësore verore, Deda: Hapen në 1 qershor, 200 punonjës në shërbim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në të gjithë vijën bregdetare por edhe në pika turistike malore do të ketë qendra shëndetësore që do të ofrojnë kujdes mjekësor 24 orë për të gjithë turistët.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania drejtoresha e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, Jeta Deda bën me dije se gjithçka është gati.

Interesi i bluzave të bardha për t’ju bashkuar këtyre qendrave është i lartë.

Ashtu si dhe në vitet e shkuara, Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore do të jetë në gatishmëri me pika kyçe në zonat turistike.

Në veri të vendit do të funksionojnë 10 qendra, në Shqipërinë e Mesme 9 qendra shëndetësore dhe në zonën e jugut 15 të tjera.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?