English

Gati spitali i ri, 60 shtretër për sëmundjet e brendshme tek Spitali i Traumës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edhe Spitali Universitar i Traumës do të ketë në brendësi të tij një spital, për trajtimin e sëmundjeve të brendshme.

- Advertisement -

Spitali të ri me një kapacitet prej 60 shtretërish dhe një qendër konsultash do të çel dyert duke filluar nga data 20 qershor.

Ai do të jetë i dedikuar për shërbimet e kardiologjisë, pneumologjisë, neurologjisë, endokrinologjisë, hematologjisë, nefrologjisë, reumatologjisë dhe psikiatrisë.

Spitali Universitar i Traumës pret rreth 70,000 urgjenca në vit, nga të cilat 20,000 urgjenca kirurgjikale dhe 50,000 urgjenca të traumave.

Çelja e këtij spitali do t’i vijë në ndihmë, uljes së numri të pacientëve që marrin shërbim në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×