Gazetari: Berisha protestoi në dyert e PS-së, synon përballje fizike

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Aleksandër Çipa komentoi protestën e së shtunës së opozitës dhe protestën e ditës së sotme.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se është hera e parë që një kryetar i një partie zhvillon protestë para dyerve të kundërshtarit.

Ndër të tjera, ai tha se protesta e ditës së shtunë përcolli dy mesazhe, ndërsa shtoi se protesta e ditës së sotme do të përcaktojë ecurinë e aksionit të pashmangshëm opozitar.

- Advertisement -

“Opozitës i duhet një platformë që duhet të ngjallë besueshmërinë publike për ndryshimin dhe për rotacionin. Është hera e parë që kryetari i partisë kryesore të opozitës, që edhe pse ka probleme brenda partisë, zhvillon një protestë në dyert e selisë së kundërshtarit të tij politik. Dy janë semantikat që ka dashur të përcjellë: ose rikthehet në armën e fundit dhe të vetme që i ka mbetur të konflikti ose e bën këtë për të ndezur shpirtin e revoltës së opozitarëve. Kjo është shumë e rrezikshme.

Dy janë format e realizimit të protestës së sotme: ajo brenda sallës së Kuvendit, këmbëngulja për të imponuar ndryshimin e agjendës dhe nga ana tjetër protesta jashtë parlamentit. Këto do përcaktojnë dhe ecurinë e aksionit të pashmangshëm opozitar”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kremlini nuk e dënon vrasjen e policit të Kosovës: Po vëzhgojmë nga afër “Veriun”

Kremlini ka thënë të hënën se është duke e vëzhguar nga afër gjendjen në veri të Kosovës, por nuk e dënoi sulmin vdekjeprurës të...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh përsëri”- Jetëshkrim i policit hero në Kosovë

“Të vdesësh për atdhe, është si të rilindësh përsëri”, me këtë shprehje do ta kujtojë Kosova Afrim Bunjakun, policin që mbeti i vrarë në...

OMONIA denoncon parregullsitë me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

TË FUNDIT

Kremlini nuk e dënon vrasjen e policit të Kosovës: Po vëzhgojmë nga afër “Veriun”

Kremlini ka thënë të hënën se është duke e vëzhguar nga afër gjendjen në veri të Kosovës, por nuk e dënoi sulmin vdekjeprurës të...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh përsëri”- Jetëshkrim i policit hero në Kosovë

“Të vdesësh për atdhe, është si të rilindësh përsëri”, me këtë shprehje do ta kujtojë Kosova Afrim Bunjakun, policin që mbeti i vrarë në...

OMONIA denoncon parregullsitë me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

Transportonte dru pa dokumentacion, hetohet 59-vjeçari

Një 59-vjeçar në Shkodër është kapur duke transportuar me kamion lëndë drusore pa dokumentacionin përkatës. Për të ka nisur një hetim. Sasia e druve dhe...

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×