Gazetari: Liderët e opozitës kanë qepur gojën për Ahmetajn, e kanë komshi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lavdrim Lita tha se Berisha dhe Meta, janë duke mbrojtur politikisht ish-ministrin e Financave Arben Ahmetaj.

I ftuar në Euronews Albania,  Lita tha, se dy liderët e opozitëstë cilët flasin për çdo gjë, kanë mbyllur gojën për aferën e jashtëzakonshme të ish numrit dy të qeverisë.

Sipas gazetarit Lita, Sali Berisha, Ilir Meta dhe Arben  Ahmetaj janë komshinjë në gjirin e Lalëzit, ku të tre kanë prona.

- Advertisement -

“Është bërë një padi në SPAK ku pretendohet se një nga pronarët e incineratorëve është shitësi i shtëpisë së partneres së zotit Ahmetaj. Pra  Zoti Berisha dhe zoti Meta janë komshinjë në gjirin e Lalzit me zotin Ahmetaj. Për këtë arsye ata duhet të flasin e të mos e mbrojnë politikisht në raport me qytetarët shqiptarë.

Kur atë e ka dorëzuar de facto partneri i tij, apo si të them kryeministri Rama, duke thënë se zoti Ahmetaj duhet të përgjigjet në mënyrë individuale ndaj këtyre akuzave, nuk ka se pse dy liderët e opozitës së vërtetë të heshtin për këtë çështje.

Ata flasin për çdo gjë, por për këtë aferë të jashtëzakonshme ku lidhet numri dy i qeverisë dhe shtetit shqiptar, liderët e opozitës së vërtet heshtin për këtë çështje. Kanë qepur gojën për komshiun e tyre”, tha për Euronews Albania gazetari Lavdrim Lita.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dhunohet me sende të forta pronari i një portali në Tiranë

Një person është dhunuar me mjete të forta në Tiranë mbrëmjen e së martës. Policia tha se ngjarja ka ndodhur në rrugën "Bardhok Biba", ku...

Mbrojtja e medias, Parlamenti Evropian miraton Aktin për Lirinë e Shtypit

Ligjvënësit në Parlamentin Evropian bënë thirrje për rregulla më të forta për mbrojtjen e lirisë së shtypit dhe gazetarëve. I ashtuquajturi Akti për Lirinë e...

Deputeti i VV: Farsë ajo që ndodhi sot me Radoiçiç, Vuçiç po shfajësohet

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci tha në një intervistë se ndalimi i Milan Radoiçiç nga autoritetet serbe këtë të martë ishte një farsë. Sipas tij, pikërisht...

TË FUNDIT

Dhunohet me sende të forta pronari i një portali në Tiranë

Një person është dhunuar me mjete të forta në Tiranë mbrëmjen e së martës. Policia tha se ngjarja ka ndodhur në rrugën "Bardhok Biba", ku...

Mbrojtja e medias, Parlamenti Evropian miraton Aktin për Lirinë e Shtypit

Ligjvënësit në Parlamentin Evropian bënë thirrje për rregulla më të forta për mbrojtjen e lirisë së shtypit dhe gazetarëve. I ashtuquajturi Akti për Lirinë e...

Deputeti i VV: Farsë ajo që ndodhi sot me Radoiçiç, Vuçiç po shfajësohet

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci tha në një intervistë se ndalimi i Milan Radoiçiç nga autoritetet serbe këtë të martë ishte një farsë. Sipas tij, pikërisht...

Armët nga Bosnja? Gashi: Skenari i errët i Serbisë, po distancohet

Avokati Tomë Gashi tha në një intervistë për Euronews Albania se pretendimet e prokurorisë serbe se armët e përdorura gjatë sulmit në Banjskë janë...

Osmani në CNN: Kosova është duke u sulmuar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha të martën se Kosova është duke u sulmuar dhe se është viktimë e një akti të agresionit, pas...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×