Lavdrim Lita: PS i leverdis që PD të jetë në zgjedhje, duhet për imazh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita tha se Partisë Socialiste nuk i leverdis që Partia Demokratike të mos futet në zgjedhje. I ftuar në Euronews Albania, Lita tha se PS e ka të nevojshme që në sy të faktorit ndërkombëtarë të duket se në Shqipëri ka zgjedhje demokratike.

“Nuk mendoj se Partia Socialiste, do të merrte guximin apo të marrin përsipër të përjashtojnë nga zgjedhjet Partinë Demokratike, kjo edhe për sy e faqe sepse ata duan të kenë një fasadë demokratike për komunitetin ndërkombëtarë që në Shqipëri ka zgjedhje dhe opozitë. Nëse ata vendosin ndryshe çështja do shkonte në Kolegjin Zgjedhor”.

I ftuar në Euronews Albania, Lavdrim Lita, drejtor i Faktori.al tha gjithashtu se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, me në krye Ilirjan Celibashin, por humbasin kohën me çështjen e autorizimit  nga Lulzim Basha që i kërkon Partisë Demokratike

- Advertisement -

“Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duhet të zbatojë ligjin. Celibashi po i minon zgjedhjet, ka bërë më shumë se 6 tendera që janë ankimuar me KPK dhe po humb kohën në këto andralla juridike me Partinë Demokratike, të cilat nuk i nevojiten në këto momente”, tha Lavdrim Lita për Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari: Edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do ishte territor i Serbisë

Gazetari Albi Xhunga tha në “Now me Erla Mëhillin” se edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do të ishte territor i...

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

TË FUNDIT

Gazetari: Edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do ishte territor i Serbisë

Gazetari Albi Xhunga tha në “Now me Erla Mëhillin” se edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do të ishte territor i...

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

Politikani i opozitës serbe: E njohim Kosovën si shtet të pavarur, Vuçiç kriminel

Politikani i opozitës serbe, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se ata e njohin Kosovën si shtet të pavarur,...

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×