English

Gazetari: Pse arrestimi i Berishës e ka shqetësuar Edi Ramën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita ishte i ftuar këtë të enjte në Euronews Albania ku u shpreh se kryeministri Rama, mezi po e mban zemërimin e tij kundrejt drejtësisë, SPAK dhe GJKKO.

- Advertisement -

Sipas tij kryeministri tashmë me vendosjen në arrest shtëpie të ish-kryeministrit Sali Berisha mund të ketë filluar të mendojë se në të ardhmen mund të gjendet në të njëjtin pozicion me tënd ndaj po përpiqet që të forcojë pozitat e tij politike.

“Mendoj se ai me zor po e mban zemërimin brenda vetes së tij. Zemërimin ndaj drejtësisë ndaj SPAK dhe GJKKO-së që ai mendonte se mund ti presiononte, kjo nuk mohonte se Beqja dhe miqtë e tij më të afërt jo vetëm në politikë por edhe jashtë saj po hetohet dhe po shkon drejt një akuze zyrtare shumë shqetësuese për të .

Fakti që zoti Berisha është në këtë situatë mund  ta bëjë që t’i shkojë në mendje që një ditë mund të jetë ai në të njëjtin pozicion si ish-kryeministër. Ai po mendon  për të përforcuar pozitat e tij politike. Unë mendoj se atij do t’i vijë surpriza nga qytetarët, pasi ka një rritje të pakënaqësisë e cila do të rritet edhe më shumë me rritjen e taksës”,-tha gazetari Lavdrim Lita.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?