Gazetarja debat me avokatin: Viktima la punën, ia morën të ardhurat dhe e mbyllën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë në Kosovë nga ish-bashkëshorti është kthyer në temë debati në shumë studio televizive.

Së fundmi në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, avokati Saimir Vishaj është përplasur me gazetaren në Kosovë Arbëreshë Uka.

Kjo e fundit tha se viktima Hamide Magashi kishte lënë punën sepse e kishin detyruar, ndërsa Vishaj theksoi se gratë në Kosovë qëndrojnë mbyllur dhe i bëjnë shoqëri vjehrrës.

- Advertisement -

Saimir Vishaj: Është një problem tjetër që mbase nuk i takon këtij debati, por ajo që unë mendoj është se predikimi dhe pjesëmarrja masive në këto kulte që në moshë të re, do ta brumosë tjetrin me dashurinë për familje. Jemi në momentin që edhe në Kosovë pavarësisht se koleget nuk e cekin, ka femra që martohen dhe nuk dalin nga shtëpia, rrinë të shoqëruar me vjehrrën, kjo është dhunë. Në momentin që femra kërkon lirinë dhe barazinë e saj dhe del nga ajo guacka e mbyllur. Ka dhunë fizike dhe psikologjike.

Arbëreshë Uka: Ish-burri i saj ia ka ndërprerë  punën.  Ia morën të ardhurat dhe e mbyllën në shtëpi. Nuk është çështje që ne koleget e Kosovës  nuk po e përmendim se gratë rrinë mbyllur sepse kjo nuk ka të bëjë.

Saimir Vishaj: Ju vendosni qindra florinj dhe quheni të martuara. Gruan nuk duhet ta shikojmë si objekt seksual, por nëse kemi një grua të zgjuar do të kemi një shoqëri të zgjuar nesër.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari: Edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do ishte territor i Serbisë

Gazetari Albi Xhunga tha në “Now me Erla Mëhillin” se edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do të ishte territor i...

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

TË FUNDIT

Gazetari: Edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do ishte territor i Serbisë

Gazetari Albi Xhunga tha në “Now me Erla Mëhillin” se edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do të ishte territor i...

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

Politikani i opozitës serbe: E njohim Kosovën si shtet të pavarur, Vuçiç kriminel

Politikani i opozitës serbe, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se ata e njohin Kosovën si shtet të pavarur,...

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×