Gazetarja pro abortit: S’mund të prindërojë një 15-vjeçare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Erjona Rusi është shprehur pro abortit, pasi sipas saj, ka raste ku vajza të mitura ku gabojnë dhe nuk mund të marrin përgjegjësi për rritjen e një fëmije.

Në emisionin “Now” në “Euronews Albania”, Rusi tha se një e mitur nuk mund të prindërojë për shkak të gabimit të një nate.

“Po marrim një vajzë 15 vjeçe. U dashurua, bëri dashuri dhe nuk ka qenë e informuar. As partneri i saj nuk ka qenë i informuar. Çfarë mund t’i themi kësaj vajzës? Ti duhet ta mbash se nuk bën dhe të shkatërrosh jetën tënde? është vetëm 15 vjeç, amund të prindërojë një 15-vjeçare?”, u shpreh Rusi.

- Advertisement -

Vendimi i disa ditëve më parë i Gjykatës Supreme të SHBA për ndalimin e mbrojtjes kushtetuese të abortit në vend, ka shkaktuar reagime, por edhe debate në shumë vende të botës.

Vendimi i Gjykatës Supreme u shoqërua me mbylljen klinikave të abortit në disa shtete amerikane.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

TË FUNDIT

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×