Gazetarja zbulon llojet e drogërave të reja që shiten lehtësisht në “tabakino”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Temë e diskutimit të emisionit Revieë në Euronews Albania këtë të shtunë, ishte një prej drogërave të kthyera në trend në rrjete sociale, që është tullumbacja me oksid azoti.

E ftuar në studio gazetarja Aida Topalli zbuloi disa nga llojet e drogërave  sintetike apo likuide që shiten lehtësisht në “tabakinot” e Tiranës.

Topalli tha se përveç LCD-së, MDMA-së dhe oksidit të azotit në tabakino gjen edhe kodeinë, apo ketaminë që janë në formë të lëngshme dhe hidhen në pijet që konsumojnë të rinjtë.

- Advertisement -

“Përveç oksidit të azotit, gjen lehtësisht lloj lloj drogërash të reja. Nëpër tabakino mund të gjesh lloj lloj drogërash tashmë të reja. Që nga drogërat sintetike, LCD, MDMA te dioksidi i azotit dhe deri te drogërat likuide që janë tepër të rrezikshme. Unë kam arritur të konstatojë vetë tre llojëra drogërash likuide që shiten në tregun shqiptar, kemi shurupet e kollës që kanë kodeinë dhe përdoren nëpër këto festivalët apo te DJ që duan të kenë një lloj adrenaline. Kemi ketaminën që është një lloj droge likuide. Kemi preparate të ndryshme industriale deri tek ato që përdoren për pastrimin e disqeve të makinës, që përdoren si drogë. Është shumë e rëndë. Shiten në formë të lëngshme në Tiranë. Të sjellin shiringa që ti i hedh në pije në lokale këto lëndë”, tha Topalli.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Hill flet për dialogun e Brukselit: Të gjithë duhet të bëjnë disa lëshime

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, ku një nga kushtet është dhe njohja e...

“Në Kosovë paguhesh më mirë në ndërtim sesa unë si gazetar”-Kafexhiu: Por pse ikin

Gazetari Muharrem Kafexhiu tha për “Good Morning Albanians” se në Kosovë, më shumë paguhesh si punëtor ndërtimi se sa si gazetar. Megjithatë ai thase pavarësisht...

Tërmeti me magnitudë 5.8 ballë godet Meksikën

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë të shkallës Rihter ka goditur qendrën e Meksikës këtë të enjte. Sipas Institutit sizmologjik si pasojë e tërmet u...

TË FUNDIT

Hill flet për dialogun e Brukselit: Të gjithë duhet të bëjnë disa lëshime

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, ku një nga kushtet është dhe njohja e...

“Në Kosovë paguhesh më mirë në ndërtim sesa unë si gazetar”-Kafexhiu: Por pse ikin

Gazetari Muharrem Kafexhiu tha për “Good Morning Albanians” se në Kosovë, më shumë paguhesh si punëtor ndërtimi se sa si gazetar. Megjithatë ai thase pavarësisht...

Tërmeti me magnitudë 5.8 ballë godet Meksikën

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë të shkallës Rihter ka goditur qendrën e Meksikës këtë të enjte. Sipas Institutit sizmologjik si pasojë e tërmet u...

Studimi: 150 mijë qytetarë mund të largohen nga Kosova në 2024

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB) Agim Shahini, pak ditë më parë tha se në bazë të një hulumtimi nga Instituti “Riinvest” pritet...

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×