Karamuço zbulon qendrën e rehabilitimit nga droga në Rinas: Nuk dinë ku t’i çojnë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Temë e emisionit Review në Euronews Albania këtë të shtunë ishte përdorimi i drogërave nga të rinjtë në Shqipëri.

I ftuar në studio eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuçom zbuloi se shumë pranë aeroportit të Rinasit është krijuar një qendër private rehabilitimi nga droga.

Sipas tij kapacitet e qendrës janë tejmbushur pavarësisht çmimeve tepër të larta.

- Advertisement -

Karamuço shtoi se aty shkojnë persona që janë përdorues të drogërave të forta jo vetëm nga Shqipëria, por nga i gjithë Ballkani.

“Është krijuar një qendër e madhe detoksifikimi nga droga shumë afër aeroportit të Rinasit. Shumë pak dihet për këtë. Është një qendër private, pasi ata që e kanë bërë, të huajt, e kanë menduar se i gjithë Ballkani ka këtë probleme dhe mund të vijnë nga një vend tjetër në aeroport dhe aty strehohen pastaj. Është bërë, qendër komunitare rehabilitimi dhe ka filluar puna dhe po vijnë njerëz sa është mbushur kapaciteti që ka.

Është çmimi shumë i lartë dhe është një kompani e huaj që e ka që ka dhe një spital privat në Shqipëri. Dhe po thonë nuk po i mbajnë dot, kemi një numër shumë të madh kërkesash dhe nuk dimë ku t’i çojmë”, tha Karamuço.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

PISA 2022: 28% e nxënësve nuk dëgjojnë mësuesin

Orët e mësimit në shkollat  shqiptare zhvillohen përmes zhurmës. Në analizën që ekspertët e raportit ndërkombëtar “PISA 2022” bënë për vendin tonë, vihet në...

Çuçi ndan lajmin: Do të dixhitalizojmë shërbimet edhe në qeverisjen vendore

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e PS evidentoi dixhitalizimin e shërbimeve qeveritate si një...

Të ruash traditën me fanatizëm, 5 gra ndërtojnë një qendër për produktet artizanale

Në Voskopojë 5 gra kanë ndërtuar një qendër për produktet artizanale. Biznesi ka arritur jo vetëm të sigurojë të ardhura, por dhe të kthehet në një...

TË FUNDIT

PISA 2022: 28% e nxënësve nuk dëgjojnë mësuesin

Orët e mësimit në shkollat  shqiptare zhvillohen përmes zhurmës. Në analizën që ekspertët e raportit ndërkombëtar “PISA 2022” bënë për vendin tonë, vihet në...

Çuçi ndan lajmin: Do të dixhitalizojmë shërbimet edhe në qeverisjen vendore

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e PS evidentoi dixhitalizimin e shërbimeve qeveritate si një...

Të ruash traditën me fanatizëm, 5 gra ndërtojnë një qendër për produktet artizanale

Në Voskopojë 5 gra kanë ndërtuar një qendër për produktet artizanale. Biznesi ka arritur jo vetëm të sigurojë të ardhura, por dhe të kthehet në një...

“Fluturon” gjeli i detit, fermerët: Kanë shumë shpenzime

Me festat e dhjetorit, vijnë dhe rritjet e çmimeve. Gjeli i detit, produkti që nuk mungon në asnjë tryezë, do të kushtojnë në shtrenjtë...

“Morën 20 mijë € në lokal”, Lala: Babai i Liridonës më tha do dalin krime të mëdha

Gazetarja Klodjana Lala tha në një intervistë për Euronews Albania se Prokuroria e Kosovës duhet të hetojë burimin e pasurisë së Naim Murselit, njeriu...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×