“Gënjeshtarë”, Prençi replika me zv.ministrin e Bujqësisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-drejtori i emergjenca civile Shemsi Prençi është përplasur me zv. ministrin e Bujqësisë, Arian Jaupllari lidhur me situatën nga përmbytjen në veri të vendit.

Në emisionin Now në Euronews Albania, Prençi kritikoi qeverinë për mosmenaxhim të situatës dhe parandalim të ngjarjeve të rënda si ajo e ndodhur rrugës për në Bogë, ku babë e bir u morën nga rrjedha e lumit duke humbur jetë.

Sipas Prençit, duke e ditur si do të ishte situata e motit, një patrullë policie duhet të ishte stacionuar në atë zonë problematike, duke mos lejuar kalimin.

- Advertisement -

Ai debatoi me zv.ministrin e Bujqësisë, të cilit i kujtoi se hidrovorët nuk kanë punuar për 24 orë për shkak të mungesës së energjisë elektrike gjë që u hodh poshtë kategorikisht nga Jaupllari.

“Unë kam qenë në terren, hidrovoret ishin në punë. Nuk ka pasur asnjë sekondë ndërprerje të energjisë”, tha zv.ministri.

“Gjeje sekuencën e ministres me prefekten, nëse nuk është kështu, unë nuk vij në emision. 24 orë nuk kanë punuar”, u shpreh Prençi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

TË FUNDIT

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×