English

Gjekmarkaj zbulon detajet: Pse Gazment Bardhi mund të na bashkojë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj thotë se emri i Gazmentit Bardhit u zgjodh në mbledhjen e Grupit Parlamentar të kësaj force politike, për të negociuar me pjesën tjetër në PD, pasi njeh proceset teknike që mund të çojnë drejt bashkimit.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Gjekmarkaj nënvizoi se në Grupin Parlamentar ka një vullnet pozitiv për bashkimin e PD-së.

“Ne kemi bërë një mbledhje të gjatë grupi dhe ka prevaluar emri i zotit Bardhi. Ka qenë dhe është zyrtarisht Sekretari i Përgjithshëm, e njeh jetën e Partisë Demokratike, njeh teknikalitetet sesi mund të ofrohen zgjidhjet, përveç zgjidhjeve politike, në një proces teknik bashkëpunimi ndërmjet palëve për të shkuar me një kandidat të përbashkët. Kam parë që ka një vullnet pozitiv të grupit”, theksoi ai.

Më herët gjatë ditës së sotme, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha zhvilloi një takim në seli, me Drejtuesit e Grupeve të Punës të cilët drejtojnë dhe ndjekin në bazë aksionin politik të kësaj force politike.

Në mbledhje është analizuar situata në terren, mbi organizimin e degëve, plotësimin e strukturave dhe anëtarësimet e reja.

Berisha ka theksuar se aksioni politik do të shtrihet njëkohësisht në dy drejtime; Organizimin e primareve dhe organizimin e protestave.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?