English

“Gjithmonë vdesin të pafajshëm”, izraeliti: Hamasi, “lavazh truri” palestinezëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“45 njerëz janë vrarë, por kjo është luftë. Gjithmonë ka njerëz të pafajshëm që vdesin sidomos kur përfshihen organizata terroriste”, kështu tha David Barr i ftuar në “Good Morning Albanians” këtë të enjte.

- Advertisement -

Sipas tij është e vërtetë që në sulmin e bërë në kampin “e sigurt” në Rafah vdiqën 45 persona, por e justifikon vrasjen e tyre duke thënë se mes civilëve, të cilët siç raportojnë mediat ndërkombëtare ishin kryesisht gra e fëmijë, ishin edhe dy komandantë të Hamasit.

Barr tha gjithashtu se vërtet po merren jetë të pafajshme, por një gjë e tillë ndodh në çdo luftë. Sipas tij, është Hamasi ai që donte që një gjë e tillë të ndodhte. Izraeliti tha se organizata e Hamasit i ka bërë “lavazh truri popullit të palestinës dhe ka mësuar edhe fëmijët që të vrasin fqinjët e tyre.

“Nuk ka asnjë ushtri në botë që bën një luftë me baza morale. Njerëzit vriten, ne kemi armiq. Ky është realiteti. Hamasi e donte këtë. Hamasi i ka bërë lavazh truri njerëzve në Palestinë. I ka mësuar fëmijët nga mosha 1-4 vjeç që duhet të vrasin fqinjët e tyre”,-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×