English

“Gjon Mili Jazz & Blues Festival” dhuron spektakël në Korçë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas Tiranës, Festivali Just& Blues, Gjon Mili, ka ardhur në Korçë, duke tërhequr vëmendjen jo vetëm tek Korçarët, por edhe turistëve vendas dhe të huaj, që kishin zgjedhur qytetin juglindor për të kaluar fundjavën.

- Advertisement -

Ndoshta edhe për këtë, organizatoret kishin zgjedhur pazarin e vjetër te këtij qyteti për natën e pare e të dytë të këtij festivali.

Edhe për organizatoret dhe instrumentistet e këtij festivali lindja e tij u motivua nga ëndrra e Gjon Milit për muzikën Just & Blues.

Festivali Gjon Mili ka edicionin e dyte ne qytetin e Korçës, në qytetin e fotografit me famë botërore, i cili në këtë qytet ka dhe një muze me fotografitë më të realizuara prej tij.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?