Goditja e Berishës, Biberaj: Shqetësuese fryma e dhunës që ka krijuar Rama

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Funksionari i PD-së, Aleksandër Biberaj tha se incidenti që ndodhi më 6 dhjetor ku Gert Shehu goditi me grusht kreun PD-ja Sali Berisha, ishte i turpshëm.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se shqetësuese është fryma e dhunës që ka krijuar kreu i qeverisë Edi Rama.

Më tej ai ngriti dyshime për reagimin e menjëhershëm të strukturave shtetërore sapo u godit lideri historik i PD-së.

- Advertisement -

“Ajo që ndodhi ishte e turpshme. Nuk ka ndodhur asnjëherë një gjë e tillë. Kjo ishte jashtë çdo logjike dhe e turpshme.

Mua më shqetëson fryma që ka krijuar Edi Rama në këtë vend, është frymë e dhunës dhe terrorit. Çdo qytetar ndihet i rrezikuar nga dhuna e terrori sepse këtë frymë ka krijuar Edi Rama. Ky është formimi i tij, kjo ka qenë jeta e tij. Mua nuk më intereson nëse e ka krijuar Edi Rama apo të tjerë.

Ajo që më shqetëson është edhe kundërpërgjigja e shpejtë e strukturave shtetërore pa një investigim për të paraqitur personin me probleme psiqike. Edhe zyra e shtypit edhe drejtori i Përgjithshëm së Policisë së shtetit kanë gabuar. Në këtë rast edhe Rrumbullaku është përdorur nga politika. Politika e Ramës ka ndërhyrë në çdo qelizë të qytetarëve dhe në çdo qelizë të institucioneve shtetërore”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

TË FUNDIT

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×