Samiti në Tiranë, Krifca: Urë e re bashkëpunimi me vendet e BE-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca e ka cilësuar si një ngjarje të jashtëzakonshme, mbajtjen e samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Krifca u shpreh se kjo tregon një urë të re bashkëpunimi me të gjitha vendet e BE-së.

“Ishte një ngjarje e jashtëzakonshme, jemi akoma shumë entuziastë nga çfarë pamë, dëshmuam vlerat më të larta me dinjitet të Shqipërisë, të mikpritjes. Pati një jehonë të jashtëzakonshme pas samitit, çka vërtetoi që ne kishim bërë punën e duhur. Një kompliment shumë të madh për ata që e bënë të mundur këtë samit, që të mbahet në Tiranë. Është e papërsëritshme, jemi të gjithë shumë entuziastë për çfarë pamë dhe sigurisht që kjo krijon një urë të re bashkëpunimi me të gjitha vendet e BE-së që shohin një realitet ndryshe nga çfarë mund të jetë perceptimi ndonjëherë përpos lajmeve jo pozitive.

- Advertisement -

Unë mendoj që agjenda ndërkombëtare e Shqipërisë vitet e fundit, ka pasur një tjetërsim totalisht të imazhit të Shqipërisë në botë, ne jemi anëtar i Këshillit të Sigurimit, me një mandat dy vjeçar, kemi pasur role kyçe në politikbërjen dhe vendimarrjen ndërkombëtare botërore dhe samiti që mbahet në Shqipëri është në vazhdën e këtyre punëve të nisura me shumë përkushtim”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Krijoi spikeren virtuale Tokyo Tirana/ Bozo: Kushton më shumë se Rezar Xhaxhiu

Ideatorja e spikeres virtuale Tokyo Tirana në Euronews Albania, Gledis Bozo ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në “Good Morning Albanians”, për...

TË FUNDIT

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Krijoi spikeren virtuale Tokyo Tirana/ Bozo: Kushton më shumë se Rezar Xhaxhiu

Ideatorja e spikeres virtuale Tokyo Tirana në Euronews Albania, Gledis Bozo ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në “Good Morning Albanians”, për...

Heqja e vizave për Kosovën, kur fillon lëvizja e lirë e qytetarëve në Shengen

Tashmë nuk ka më asnjë dyshim. Nga 1 janari qytetarët me pasaporta të Kosovës do të mund të udhëtojne pa viza. Ditën djeshme Ambasada e...

“Hakmarrja e zotit do jetë e madhe”, gazetarja revoltohet për spikeren virtuale

Spikerja virtuale Tokyo Tirana”, e krijuar nga Inteligjenca Artificiale, erdhi si risi në televizionet shqiptarel. Ajo u bë realitet në Euronës Albania, duke ngjallur shumë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×