English

Grabitën dhe rrëmbyen 1 person në Tiranë, identifikohen 3 autorët, 2 arrestohen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

3 persona në Tiranë i hoqën për disa orë lirinë një 18-vjeçari duke e mbajtur atë në makinën e tyre. Gjithashtu ata i morën me dhunë të riut varësen e floririt dhe celularin.

- Advertisement -

Policia ka reaguar me njëherë dhe ka bërë të mundur identifikimin e 3 autorëve, dy prej të cilëve  A. A., 30 vjeç, A. D., 30 vjeç, janë arrestuar menjëgherë, ndërsa R. A., 33 vjeç, ëhstë shpallur në kërkim.

Njoftimi i policisë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, menjëherë pas marrjes së njoftimit se tre shtetas i kishin vjedhur me dhunë varësen e floririt dhe celularin, si dhe e kishin marrë forcërisht në automjetin e tyre, një 18-vjeçar, duke i hequr lirinë për disa orë, menjëherë kanë organizuar punën për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kësaj ngjarjeje, me qëllim vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore.

Si rezultat i reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 6, u identifikuan dhe u vunë në pranga shtetasit: A. A., 30 vjeç, A. D., 30 vjeç, të dy banues në Tiranë. Gjithashtu u shpall në kërkim shtetasi R. A., 33 vjeç, banues në Tiranë.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta tre shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ditën e djeshme, në rrugën “Loni Ligori”, në Unazë të Re, i kanë vjedhur me dhunë varësen e floririt dhe celularin, një 18-vjeçari, si dhe e kanë marrë atë me forcë në automjetin e tyre, duke i hequr lirinë për disa orë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?