English

“Gratë, më pak të kujdesshme si këmbësore”-eksperti i sigurisë rrugore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia rrugore ka nisur gjobat ndaj këmbësorëve që kalojnë në mënyrë të gabuar rrugën.

- Advertisement -

Masat ndëshkuese janë aplikuar ndaj atyre qytetarëve që nuk respektojnë vijat e bardha, apo që kapërcejnë bordurat e rrugëve.

Në lidhje me këtë eksperti i sigurisë rrugore, Fadil Likaj i ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, theksoi se gratë nuk e vlerësojnë riskun se sa një burrë.

“Gratë  nuk vlerësojnë riskun më shumë se sa një burrë.  Shumë aksidente ndodhin për shkak të këmbësorëve. Nëse një drejtues mjeti i tejkalon normat e shpejtësisë. Unë jam me pjesën se këmbësori duhet të kaloj pranë nënkalimit të këmbësorëve, nënkalim dhe mbikalim. Ndërprerja e rrugës është determinante për aksidentin”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?