English

“Gratë “u martuan” në bashki”, Ramkaj: E paligjshme që e pranuan zyrat e shtetit!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arben Ramkaj përfaqësues nga qendra ndërfetare, ishte këtë të diel i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania ku foli për ceremoninë e zhvilluar në tarracën e bashkisë së Tiranës, ku Alba Ahmetaj dhe Edlira Mara lidhën martesën me njëra-tjetrën.

- Advertisement -

Ramkaj tha se kjo është një martesë e paligjshme dhe problemi sioas tij është se kjo ceremoninë është bërë në Bashkinë e Tiranës, që është një institucion ligjor e publik.

“Kjo është një martesë informale, anti-ligjore, e paparashikuar nga ligji dhe kodi i familjes. Problemi është se kjo është bërë në një zyrë publike të shtetit shqiptar nga një bashki e cila ka një këshill bashkiak, ka autoritete, ka qytetarë që e kanë votuar. Kanë marrë një mal me vota nga konservatorët dhe tradicionalët. Kryetari i bashkisë mori këtë vendim që do i kthehet në kosto politike.

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?