English

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që u jepet.

Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ajo theksoi se nuk u japin as kos, ndërsa shtoi se ushqimin tjetër e ka refuzuar.

Më tej ajo nënvizoi se nuk e ka pyetur njeri nëse ka alergji ndaj ushqimeve, dhe pse ndodhet në prag të lindjes.

- Advertisement -

“Reagimi im është i tillë që duhet një komision posaçërisht për këtë lloj kontigjenti. Mua smë ka pyetur njeri a kam alargji. Në darkë janë disa gra që ju japin kos. Në fillim e përjetova shumë keq psikologjikisht në spital, pasi refuzova ushqimin. Megjithatë u thashë të më jepnin një kos meqë i ishte i paketuar. Përgjigja ishte se nuk ka kos për të gjithë, por vetëm për ata që janë në prag të lindjes”-tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×