English

Grupi i PD kërkon masë disiplinore ndaj Ramës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Grupi i Partisë Demokratike ka kërkuar një masë disiplinore ndaj kryeministrit Edi Rama.

- Advertisement -

Sipas tyre sjellja e tij në seancën e sotme të Kuvendit ka qenë jo parlamentare.

“Palaço , ordiner”, ishin fyerjet e Ramës ndaj deputetit Gazment Bardhi.

Gjuha jo etike dhe termat ofendues kanë qenë shpesh të pranishme në Kuvend. Madje ka pasur dhe përjashtime të deeputetëve për këtë arsye.

Sipas deputetëve të PS, Leskaj dhe Paloka bënë veprime të pahijshme në një seancë dhe përdorën një fjalor banal gjatë procesit të votimit. Rrjedhimisht ata u përjashtuan nga pjesëmarrja në komisione dhe në seancë plenare për 10 ditë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?