Haklaj zbulon të pathënat e Agron Nezës: Djalë i Sekratarit të Parë, mik i Berishës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Azgan Haklaj, ka zbuluar detaje nga e kaluara e Agim Nezës, shqiptaro-amerikanit i cili del si Personi A në çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së Charles McGonigal.

I ftuar në Euronews Albania, Haklaj tha se Neza vjen nga një familje e njohur në rrethin e Tropojës dhe ka shërbyer si shef i kundërzbulimit të Sigurimit të Shtetit në vitet 1989, 1990 dhe 1991.

Haklaj pohoi gjithashtu se ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë person i afërt dhe mik me babain e Agron Nezës, i cili ka mbajtur postin e Sekretarit të Parë në Tropojë.

- Advertisement -

“Sali Berisha deklaroi se nuk e njeh Agron Nezën. Agron Neza rrjedh nga një familje e shquar tropojane, është djali i Sekretarit të Parë të rrethit të Tropojës, i cili ka qenë dhe Kryetar i Komunitetit Ekzekutiv, jo vetëm në Tropojë por dhe në Gramsh, mik i Sali Berishës. Është stërip i Ali Ibër Nezës, zëvendëskomandantit të ushtrisë së Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, është stërnip te familja e Mulosmanëve dhe vetë ka qenë shef i kundërzbulimit të Sigurimit të Shtetit në vitin 1989, 1990, 1991. Është nip e dajë me Besnik Mustafaj, është vëllai i gazetarit Agim Neza, i cili është dekoruar me të drejtë nga Presidenti Ilir Meta. Ky është personi i parë i MCgonigal”, tha Haklaj.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

TË FUNDIT

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×