English

“Hani hudhra nëse pini alkool” – Ja efekti “magjik” sipas mjekut Ylli Merja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mjeku popullor Ylli Merja tregoi në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania një truk të thjeshtë për ata që dëshirojë të pinë një gotë verë apo diçka tjetër dhe të mos ndiejnë efektet negative të alkoolit.

- Advertisement -

Sipas mjekut, nëse gjatë pirjes së alkoolit konsumohen edhe disa thelpinj hudhra, kjo e fundit ka aftësinë të hyjë në reaksion me alkoolin duke e neutralizuar atë.

“Nëse gjatë pirjes së alkoolit hahen pak thelpinj hudhra, kjo e neutralizon alkoolin dhe lë ato mikrolementet e tjerë që ndodhen tek vera ose rrushi dhe njeriu duket sikur nuk ka pirë asgjë. Le të ulemi në drekë dhe të pimë 2 gota verë, se një e neutralizon hudhra dhe një ngelet. Hudhra hyn në reaksion me alkoolin dhe neutralizojnë njëra-tjetrën dhe efektet e dëmshme të alkoolit janë neutralizuar”, tha mjeku.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?