“Hap i rëndësishëm drejt fitores”, Meta përshëndet marrëveshjen PD-PBDNJ

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë së Ilir Meta ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes PD dhe PBDNJ.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Meta thotë se ky është një hap i rëndësishëm i bashkëpunimit dhe bashkimit të opozitës për fitoren e 14 majit për t’i dhënë fund monizmit në pushtetin vendor.

“Përshëndesim marrëveshjen e sapo nënshkruar midis Partisë Demokratike dhe PBDNJ, si një hap i rëndësishëm i bashkëpunimit dhe bashkimit të opozitës për Fitoren e Ndryshimit në 14 Maj, për t’i dhënë fund monizmit në pushtetin vendor dhe rivendosur Llogaridhënien dhe kontrollin e qytetarëv!”- shkruan Meta.

- Advertisement -

shtë firmosur këtë të mërkurë marrëveshja e koalicionit për zgjedhjet lokale mes Partisë Demokratike dhe Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, PBDNJ.

Në fjalën e mbajtur gjatë takimit me kreun e PBDNJ-së Vangjel Dule, kreu i PD-së Sali Berisha, theksoi se kjo marrëveshje është një bashkim i forcave për tu përballur dhe rrëzuar rregjimin monist të kryeministrit Rama.

 

 

Sipas marrëveshjes, PD pritet t’i jap PBDNJ-së përcaktimin e kandidatëve për bashkinë e Himarës, Finiqit dhe Dropullit.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit (emri)

Shpëtime Pitaku gjyqtarja e Durrësit ka shkuar në polici ku ka bërë dhe kallëzimin për vjedhjen e një shume prej 2000 euro dhe disa...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

TË FUNDIT

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit (emri)

Shpëtime Pitaku gjyqtarja e Durrësit ka shkuar në polici ku ka bërë dhe kallëzimin për vjedhjen e një shume prej 2000 euro dhe disa...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×