Harta e Kosovës mbulohet me flamurin serb! Gazetari sqaron pse ndodhi në Holandë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një skandal është shënuar në ndeshjen e dy ditëve më parë në kampionatin holandez mes skuadrave të Twentes dhe Sparta Rotterdamit ku është shpalosur një flamur i hartës së Kosovës të mbuluar me flamurin serb.

Gazetari Vullnet Krasniqi tha në emisioni GoodMorning Albanians se flamuri i shfaqur në stadiumin holandez është flamuri i ri i propagandës serbe pas pushtimit rus të Ukrainë.

Krasniqi u shpreh se Serbia investon shumë në fanklabe në klubet e mëdha evropiane me qëllim që të shfaqin propagandën e tyre në stadiume të mëdha ku ka më shumë shikueshmëri.

- Advertisement -

Ai tregoi se në rastin konkret është zgjedhur Holanda pasi është një nga vendet më skeptike në Evropë ndaj Kosovës dhe shqiptarëve.

“Ndeshja ka qenë shumë e rëndësishme për kampionatin, ka pasur shumë shikueshmëri në media. Me qëllim e zgjedhin Holandën se ka qenë shteti më skeptik për liberalizmin e vizave për Kosovën. Me qëllim për të arritur propagandën shkojnë në vendet ku ka më shumë fashizëm ndaj shqiptarëve. Gjuha e tyre është shumë fashiste ndaj shqiptarëve, gatu nuk e pranojnë Kosovën si shtet. Nuk ka pasur asnjë reagim nga federata e futbollit në Holandë lidhur me incidentin”, tha gazetari.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×