Hipoteza e Bushatit: Rama ka planifikuar të çojë në burg një ministër tjetër

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati thotë se Rama i ka bërë të gjitha kritikat ndaj SPAK në siglën e PS-së dhe jo si kryeministër.

Bushati thotë se SPAK është nën kontrollin e Ramës por sulmet lidhen me dyshimet për arrestimin e një ministri.

“Ka hipoteza që Rama ka planifikuar të shesë dhe një ministër tjetër, por që ta çojë në burg duke e mbajtur si mik, i thotë që e shikon s’kam dorë tek SPAK-u”, tha analisti.

- Advertisement -

Sipas Bushatit, në një kohë kur Rama ka hyrë në vitin e dytë të mandatit të tretë dhe debati duhet të ishte për rritjen e çmimeve dhe produkteve.

“Për të mos u përballur me bilancin katastrofik përdor metodën që përdorin të gjithë autokratët. Shpik një armik, hidhi miletit fabulën e një armiku dhe ne të gjithë merremi me këtë punë”, tha Bushati.

Analisti thotë se Kryeministri nuk duhet të sillet si “profesor”, por të japë “llogari me kokën ulur” për të gjitha dështimet dhe gjërat që nuk shkojnë.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U masakrua me thikë nga burri, niset me helikopter drejt Tiranës gruaja

Është nisur me urgjencë drejt Tiranës, Marjola Myrtollari, 36-vjeçarja nga Korça, e cila u plagos me thikë dy ditë më parë nga bashkëshorti i...

U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enrico Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me armë...

Mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për 24-vjeçarin Albi Muhollari, i cili mbyti të ëmën me qese plastmasi. Ngjarja e rëndë ndodhi...

TË FUNDIT

U masakrua me thikë nga burri, niset me helikopter drejt Tiranës gruaja

Është nisur me urgjencë drejt Tiranës, Marjola Myrtollari, 36-vjeçarja nga Korça, e cila u plagos me thikë dy ditë më parë nga bashkëshorti i...

U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enrico Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me armë...

Mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për 24-vjeçarin Albi Muhollari, i cili mbyti të ëmën me qese plastmasi. Ngjarja e rëndë ndodhi...

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat i një banke private është hedhur në erë me eksploziv në lagjen Butel të Shkupit në Maqedoninë e Veriut mëngjesin e sotëm. Mediat...

Dëshmoi për rreth një orë në SPAK, Silva Bino: Isha për një punë

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së, Silva Bino, është paraqitur mëngjesin e kësaj të marte në Prokurorinë e Posaçme. Mësohet se ajo ka...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×