English

I penduari i drejtësisë zbardh ekzekutimin e vëllezërve Haxhia: Si i vrau Dumani

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I penduari i drejtësisë, Klevis Alla, ka rrëfyer në Gjykatën e Posaçme ekzekutimin e vëllezërve Besmir e Viktor Haxhia prillin e vitit 2020 në Durrës.

- Advertisement -

Sipas Allës, ekzekutor ishte Nuredim Dumani, aktualisht i penduar i drejtësisë. Dëshmia e Allës është dëgjuar  në procesin ku ai është i pandehur për vrasjen e vëllezërve Haxhia.

Sipas të penduarit Alla, ditën e ngjarjes Nuredin Dumani mbante në kokë një kapuç si ata të policisë. Bashkë me të ka qenë edhe një person tjetër, që nuk e njihte.

Alla ka treguar se ka qenë ai personi që e ka telefonuar Besmir Haxhinë, duke i kërkuar të takoheshin. “Nuk e dinim se Besmiri do të vinte tek tregu i makinave në Shënavlash bashkë më vëllanë e tij Viktorin”, ka pohuar Alla.

I penduari ka pohuar se sapo është afruar automjeti “Volsvagen Golf”, Nuredin Dumani ka ulur xhamin e makinës dhe ka hapur zjarr. Zjarr ka hapur edhe personi tjetër.

Sipas Klevis Allës, pasi ka qëlluar në distancë, Nuredin Dumani ka zbritur nga makina, është afruar dhe ka qëlluar sërish mbi dy vëllezërit Haxhia.

Pas këtij veprimi ata kanë lëvizur drejt varrezave ku Nuredini dhe ai personi tjetër kanë zbritur dhe kanë marrë rrugën drejt Tiranës. Ndërsa Alla e ka braktisur makinën “Mercedes” disa metra poshtë varrezave, ku ka hedhur edhe armët e zjarrit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×