I shpëtoi masakrës në banesë, Tefta Malaj kërcënohet nga njerëzit e bashkëshortit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tefta Malaj, 39-vjeçarja shqiptare e cila u qëllua me thikë nga bashkëshorti i saj Taulant Malaj, ka lënë ambientet e spitalit dhe është bashkuar me djalin e saj 5-vjeçar.

Mediat italiane shkruajnë se 39-vjeçarja është kërcënuar nga familjarët e bashkëshortit të saj.

Bëhet me dije se në Itali ka nisur një fushatë për mbledhjen e fondeve për të ndihmuar Tefta Malajn dhe djalin e saj të mitur.

- Advertisement -

Gruaja së bashku me djalin i mbijetoi masakrës ku humbi jetën vajza e saj 16-vjeçare Xhesika Malaj, si dhe fqini 51-vjeçar Massimo De Santis, me të cilin bashkëshorti e akuzonte se kishte një lidhje jashtëmartesore.

Duke qenë se 39-vjeçarja është nën kërcënimin e të afërnve të bashkëshortit dhe faktit se nuk mund të kthehet në banesën ku iu vra vajza, në qytetin e Torremaggiore ka nisur një fushatë sensibilizuese në ndihmë të saj.

Avokati që ndihmonte gruan, Michele Sodrio, thotë se është “i lumtur, mbi të gjitha për solidaritetin që po tregojnë njerëzit”.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×