“Italiani e merrte me Maserati”- Malaj flet për vrasjen e të bijës dhe 50-vjeçarit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Taulant Malaj, shqiptari nga Vlora i cili vrau italianin Massimo De Santis dhe vajzën e tij pasi dyshonte se 51-vjeçari kishte një marrëdhënie me gruan e tij, Teftën ka pranuar fajësinë.

Kjo e fundit mbeti e plagosur nga goditjet me thikë, ndërsa djali i vogël shpëtoi sepse u fsheh pas divanit.

Avokatët e Malaj kanë thënë se klienti i tyre nuk ka qenë i vetëdijshëm në momentin e krimit, ndërsa ai vet është shprehur se nuk di të argumentojë as pse ka filmuar gjithë skenën.

- Advertisement -

“Nuk e di pse e kam bërë videon me celularin. Në atë moment më ka rënë djalli në mendje. E kam bërë kështu, nuk ka ndonjë arsye të veçantë,” – u shpreh ai.

Sipas Taulant Malajt, Massimo dhe Tefta kishin një lidhje prej më shumë se një viti. Ai shprehet se fqinji kishte një makinë Masserati dhe kishte dalë shëtitje me gruan e tij.

Ndërkohë, komshinjtë tregojnë se Tefta rrallë herë dilte vetëm, ndërsa i shoqi nuk e linte thuajse kurrë të pashoqëruar.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×