Identifikohet 20-vjeçari i vrarë në Itali, shtohet misteri: Në hetim jo vetëm vëllai

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është identifikuar 20-vjeçari shqiptar i cili u gjet i vdekur me një plumb në kokë në një banesë në zonën e Piaçenza-s në Itali. Ai është shtetasi Enriko Aliaj, vdekja e të cilit përbën ende një mister për hetuesit italianë të cilët vijojnë intensivisht hetimet për zbardhjen e ngajrjes.

Nën hetim për vrasjen është marrë vëllai i viktimës, një 18-vjeçar, i cili ndodhej në banesë kur ndodhi vrasja.

Gjithashtu hetuesit kanë zbuluar se në momentin e ngjarjes në banesë ndodhej dhe një person tjetër. Personi i tretë është identifikuar dhe po vijon puna për marrjen e tij në pyetje.

- Advertisement -

Vëllai i viktimës u mor në pyetje nga zv/prokurorja Daniela Di Girolamo në kazermën e Komandës Provinciale të Karabinierëve në Piacenza. Sipas avokatit të tij mbrojtës, Fabio Callegari, 18-vjeçari “u është përgjigjur spontanisht të gjitha pyetjeve të prokurorit dhe ka shpjeguar se vëllai i tij po mbante në dorë një pistoletë me të cilën qëlloi aksidentalisht veten duke ndërruar jetë.

“Për këtë arsye ai lajmëroi menjëherë shërbimet e urgjencës dhe u vu në dispozicion të autoriteteve”, tha avokati i 18-vjeçarit.

Nëse në të vërtetë ka qenë një aksident do të kuptohet vetëm në fund të hetimeve. Gjatë orëve të fundit karabinierët janë rikthyer në vendin e krimit për hetime të mëtejshme por nuk dihet nëse arma është gjetur. Për posedimin e armës, avokati i të riut është kufizuar duke thënë se “për këtë pikë janë ende në vijim hetimet mjeko-ligjore”.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

TË FUNDIT

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×