Indrit Sefa kundërshton përfshirjen e PD në koalicionin Berisha-Meta

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi ligjor i Enkelejd Alibajt në Partinë Demokratike, Indrit Sefa ka kundërshtuar përfshirjen e kësaj force politike, në koalicionin “Bashkë Fitojmë’, të Sali Berishës dhe Ilir Metës.

Gjatë seancës së dëgjimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Sefa u shpreh se marrëveshja është e paligjshme, sepse vula dhe logo e PD i përket grupimit të  Alibeajt.

Sefa i kërkoi Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi që ta rrëzojë kërkesën për këtë koalicion.

- Advertisement -

“Kjo marrrëveshje nuk është e ligjshme. Ndaj kërkojmë nga ana e komisionerit, në bazë të nenit 36, pika 3, të rrëzojë këtë kërkesë sepse në të është shprehur vullneti për Partinë  Demokratike nga persona të paautorizuar. Po jua konfirmoj në mbledhje publike, Partia Demokratike nuk ka bërë asnjë koalicion, aq më pak me Partinë e Lirisë, Partinë Demokristiane dhe PBDNJ”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gërvalla: Po kërkojnë t’i vënë flakën Kosovës nga brenda, s’do të ndodhë

Për ministren e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, nuk ka dyshim se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte akt i kryer...

Perëndimi kundër Serbisë| Britania dërgon “Tigrat”, Gjermania e irrituar me Vuçiç

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan të premten Serbisë që të tërheq trupat ushtarake të vendosura në kufirin me Republikën e Kosovës. Koordinatori për...

Rrolling Stones pritet të dhurojë pasurinë marramendëse për bamirësi

Mick Jagger, Ylli i Rolling Stones ka deklaruar se grupi i rrokut mund të dhurojë 500 milionë dollarë për bamirësi. Shuma e parave do...

TË FUNDIT

Gërvalla: Po kërkojnë t’i vënë flakën Kosovës nga brenda, s’do të ndodhë

Për ministren e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, nuk ka dyshim se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte akt i kryer...

Perëndimi kundër Serbisë| Britania dërgon “Tigrat”, Gjermania e irrituar me Vuçiç

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan të premten Serbisë që të tërheq trupat ushtarake të vendosura në kufirin me Republikën e Kosovës. Koordinatori për...

Rrolling Stones pritet të dhurojë pasurinë marramendëse për bamirësi

Mick Jagger, Ylli i Rolling Stones ka deklaruar se grupi i rrokut mund të dhurojë 500 milionë dollarë për bamirësi. Shuma e parave do...

Përballja e shekullit në boks, Usyk do të ndeshet me Fury

Një përballje historike dhe padyshim më e madhja në historinë e boksit botëror do të zhvillohet në fund të vitit, mes Oleksandër Usyk dhe...

Drejt zbardhjes vrasja e Tupac Shakur, arrestohet një nga autorët e dyshuar

Mëngjesin e së premtes është arrestuar Davis “Keffe D” Duane, një nga dëshmitarët e fundit të gjallë të sulmit fatal që çoi në vrasjen e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×