Interi, mbrojtja më e mirë në Evropë: Vetëm 1 gol në 5 javë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Interi i Simone Inzaghit në sezonin e ri është rikthyer me një tjetër fytyrë, një skuadër kompetitive në kampionatin Italian. Zikaltrit kanë arritur të sigurojnë 5 fitore radhazi në po aq ndeshje në Serie A, ndërsa synojnë të bëjnë mirë dhe në Champions League, edhe pse e nisën me një barazim. Performanca e skuadrës nga Milano në kampionat është aktualisht më e mirë në 5 ligat kryesore evropiane, kjo për faktin se ka mbrojtjen më pozitive.

E thënë me shifra, Interi ka pësuar vetëm 1 gol në 5 përballjet e luajtura në kampionat, i cili mban firmën e Rafael Leao në derbin e Madoninës. Vec këtij rasti, në asnjë moment Sommer nuk ka pësuar gol, duke rikthyer siguri të plotë në katërkëndëshin e zikaltërve. Në sfdën e parë të sezonitm Interi mposhti Monzën 2-0, duke vijuar më pas me Cagliarin 0-2, Fiorentinën 4-0, Milanin 5-1 dhe Empolin me rezultat minimal.

Golashënuesi më i mirë i ekipit është Lautaro Martinez me 5 gola dhe 1 assist. Ndërkohë sa i përket skuadrave të tjera në ligat kryesore evropiane, Manchester City ka pësuar 3 gola në 6 javë, Bayerni 4 gola në 5 ndeshje, Psg 6 dhe Barcelona 6. Sa i përket fitoreve edhe skuadra e Guardiolës i ka të gjitha fitore ndeshjet e deri më tanishme në Ligë.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

TË FUNDIT

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

U qëllua me breshëri kallashnikovi nga një BMW, si ndodhi atentati ndaj Eno Nikulaj

Euronews Albania ka mësuar detaje të reja në lidhje me atentatin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Lezhës. Gazetari...

Avokati: S’do ta merrja asnjëherë në mbrojtje një vrasës gjakftohtë si Naim Musreli

Avokati Gentian Rumano refuzoi publikisht në emisionin “Review” në Euronews Albania që të merrte në mbrojtje një person si Naium Murseli, i cili organizoi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×