English

Irani paralajmëron SHBA: E keni provuar me ne, na njihni mirë!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i Gardës Revolucionare Islamike të Iranit, Hossein Salami lëshoi një paralajmërim të ashpër pas një sulmi hakmarrës kundër Iranit ndaj sulmit vdekjeprurës me dron forcave amerikane në Jordani nga një grup i armatosur me bazë në Irak.

- Advertisement -

“Dëgjojmë disa kërcënime nga zyrtarët amerikanë. U themi se na keni testuar më parë dhe ne njihemi. Ne nuk lëmë asnjë kërcënim pa përgjigje”, mësohet të ketë thënë Salami.

Ndërkaq, SHBA thotë se ka vendosur se do t’i përgjigjet sulmit që vrau tre trupa në bazën e saj. Fuqitë botërore shpresojnë të parandalojnë një konflikt më të gjerë, por tensionet në Lindjen e Mesme mbeten të larta.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?