Ish-futbollisti Lekbello rrëfen ndeshjen me Fejnordin në Tiranë më 1991

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Artur Lekbello, ish-futbollist i Kombëtares dhe ekipit Partizani, rrëfen kur ka luajtur me Fejnordin në Tiranë para 30 vitesh.

Në ndeshjen e vitit 1991 ai luajti përballë skuadrës holandeze Fejnord, që sot do të ndeshet me Romën në finalen e Ligës së Konferencës, në Tiranë.

“Fejnordi është ekip me emër të madh dhe të detyronte të mobilizoheshe”, tha ai.

- Advertisement -

Ai shpjegoi se kur erdhën në Shqipëri, holandezët e gjetën vendin të rrënuar nga rënia e regjimit komunist.

Lekbello shpjegoi se si vetë ekipi i Fejnordit filluan të shpërndanin ndihma nëpër qytet.

“Erdhën në një Shqipëri të dalë nga regjimi komunist, Fejnordi erdhi në një Shqipëri të rrënuar. Ata ishin njerëz që prekeshin, e kuptonin dhimbjen e shqiptarëve dhe erdhën e shpërndanë ndihma te qytetarët, vetë ekipi i Fejnordit”, u shpreh Lekbello.

Ai tha se beson se nuk do të ketë probleme me tifozët, dhe bëri një parashikim për mbarëvajtjen e ndeshjes.,

“Nëse shënon i pari Fejnordi do të gjykoja se ndeshja shkon 120 minuta. Nëse shënon Roma e para, mendoj se ndeshja do të mbyllet brenda 90 minutash. Italianët janë mjeshtër për ta vonuar lojën, ndërsa të Fejnordit janë më të moderuar”, tha Lekbello.

“Finalet janë më të paparashikueshme”, u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Fyerje ndaj kombit shqiptar”, Goxhaj: 82 deputetë votuan pro gjykatës speciale

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, i ati i Dritan Goxhajt, për të cilin Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin ta ekstradojë në gjykatën e Hagës ishte...

Flet babi i Dritan Goxhaj: Është i qetë, i bindur që nuk do të ekstradohet

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, ka folur në Euronews Albania në lidhje me arrestimin e djalit të tij, Dritan Goxhaj, me urdhër të Gjykatës Speciale në...

Fondet e BE-së në Tunizi/ Nis zbatimi i marrëveshjes për ndalimin e emigrantëve

Paratë evropiane do të mbërrijnë së shpejti në Tunizi për të ndalur fluksin e emigrantëve. Komisioni Evropian ka njoftuar se disbursimi do të nisë...

TË FUNDIT

“Fyerje ndaj kombit shqiptar”, Goxhaj: 82 deputetë votuan pro gjykatës speciale

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, i ati i Dritan Goxhajt, për të cilin Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin ta ekstradojë në gjykatën e Hagës ishte...

Flet babi i Dritan Goxhaj: Është i qetë, i bindur që nuk do të ekstradohet

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, ka folur në Euronews Albania në lidhje me arrestimin e djalit të tij, Dritan Goxhaj, me urdhër të Gjykatës Speciale në...

Fondet e BE-së në Tunizi/ Nis zbatimi i marrëveshjes për ndalimin e emigrantëve

Paratë evropiane do të mbërrijnë së shpejti në Tunizi për të ndalur fluksin e emigrantëve. Komisioni Evropian ka njoftuar se disbursimi do të nisë...

“Basha të na bashkohet”, Duka: Çdo aksion opozitar është pozitiv

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka tha në një intervistë për Euronews Albania se për të çdo aksion opozitar është pozitiv. Ai tha se...

Shefi siçilian i mafias Messina Denaro, në “komë të pakthyeshme”

Shefi sicilian i mafias, Matteo Messina Denaro, i arrestuar pas tri dekadash arratie, është në gjendje kome në spital dhe nuk mund të ushqehet...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×