Ish i përndjekuri: I tmerrshëm urimi i Yuri Kim për 29 Nëntorin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Besim Ndregjoni, kryetari Mbarëkombëtar i të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë i ftuar në Euronews Albania komentoi statusin e ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim për Ditën e Çlirimit, 29 Nëntorin.

Ndregjoni e cilësoi tronditës faktin që Yuri Kim nderoi sot sipas tij  ‘xhelatët komunistë në vend të dëshmorëve’.

“Është e tmerrshme, është tronditëse, e jashtëzakonshme. Yuri Kim, meqenëse po më jepni të drejtën të flas, miqësinë me SHBA-në e kanë bërë këta anti-komunistë dhe nuk e kanë bërë këta trashëgimtarë të komunizmit që u shkon përkrah Yuri Kim. Nuk kishte ndjenjë njerëzore sot të shikoje ambasadoren Yuri Kim, përfaqësuesin e shtetit të lirisë, përkrah komunistëve duke nderuar xhelatët komunistë dhe jo dëshmorët e atdheut. Yuri Kim, dashurinë e shqiptarëve për SHBA-në e kanë bërë shqiptarët anti-komunistë”, tha Ndregjoni.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbahet ceremonia mortore e ish-zv. kryeministrit grek, Theodoros Pagalos

Në krematoriumin e Ritsonës, familjarë, të afërm, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit Theodoros Pagalos, ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm grek Theodoros...

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

TË FUNDIT

Mbahet ceremonia mortore e ish-zv. kryeministrit grek, Theodoros Pagalos

Në krematoriumin e Ritsonës, familjarë, të afërm, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit Theodoros Pagalos, ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm grek Theodoros...

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

Flet avokati i Saimir Tahirit: E ka gruan sëmurë, do kujdeset për fëmijët

Maks Haxhia, avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri tha në një komunikim me mediat bashkëshirtja e tij për shkak të problemeve me shëndetin, nuk mund të...

Lirimi i Saimir Tahirit, Berisha: Urdhëri i Ramës, ultimatumit i erdhi fundi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë një konference për media, Berisha u...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×